Paralarını alamayan işçiler inşaat çatısında eylem yaptı

0
37

RADİKAL – Gaziantep’te, 6 aydır para alamadığını öne süren bir grup işçi çalıştıkları site inşaatının çatısına çıkarak eylem yaptı.

Güzelvadi Mahallesi’nde yapımı süren site inşaatında çalışan işçiler ve elektrik işini yapan taşeron firmaların yetkilileri, ihaleyi alan firmanın kendilerine paralarını ödemediğini belirterek eylem yaptı. İlk olarak kapısını zincirle kapattıkları inşaat alanında ateş yakan 20 kadar işçi, daha sonra inşaatın çatısına çıkarak eylem yaptı ve aşağı inşaat malzemeleri attı.

İnşaatın elektrik işini yapan taşeron firma sahibi Abdülselam Cengiz, 6 aydır işçilere ödeme yapamadığını ve karşılarında muhatap bulamadıklarını vurgulayarak, “Bizi oyalıyorlar, kimse de bize kulak vermiyor. Bu inşaat başladığında 400 işçi çalışıyordu, ödeme yapılamadığı için 250 işçi işten çıkarıldı. Buradaki işçiler evlerine para götüremiyor, bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz” dedi. 

İnşaat işçileri ise 6 aydır para almadan çalıştıklarını ve sürekli oyalandıklarını ifade edip, paralarını alana kadar eylemlerini sürdüreceklerini kaydetti. (dha/Mehmet BULUT)

Paralarını alamayan işçiler inşaat çatısında eylem yaptı hakkında bilgiler www.osmanozbolat.com farkıyla sizlerle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz