Kanser taraması ücreti

0
46

Kanser taraması ücreti

Kanser hastalıklarını erken dönemde fark etmeye yardımcı teşhis yöntemi kanser taraması ücretleri, kanser taraması fiyatları ve kanser taraması ne kadar gibi sorularınıza sagliksiteniz.com ’da yer verdik.

Yeni sağlık uygulamalarında kanser taraması fiyatları değişkenlik gösterdi, özellikle de bundan sonra kadınlara kanser taraması ücretsiz olarak yapılacağı haberi sevindirdi. Kanser erken teşhis tarama kadınlara ücretsiz yapılabileceği gibi, bazı kanser taramaları ise herkese ücretsiz olarak yapılabiliyor.

Aile hekimleri tarafından belirlenen yaşları 40 ile 70 arasında olan kadınların kanser tarama ücreti devlet tarafından karşılanıyor. Kanser erken dönemde fark edilmesi için uygulanan tarama tetkiki sayesinde, birçok kanser riski altında bulunan hastalar önceden haberdar olabiliyor ve erken tedavi uygulandığı için yaşama şansı kazanıyor veya yaşama şansı artırılıyor.

Kanser hastalığı riski altında bulunan kişiler Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezlerinde (KETEM) ücretsiz olarak meme, rahim ağzı, prostat ve kolon kanseri taramaları yaptırabilirler. Kanser hastalıkları taraması Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanıyor.

Bir önceki Mesane kanserinde radyoterapinin yan etkileri başlıklı konumuzda mesane kanseri, mesane kanseri radyoterapi yan etkisi ve radyoterapi tedavisinin yan etkileri hakkında bilgiler sunulmuştu.

Etiketler: kanser hastalığı, kanser hastalığı tarama ücreti, kanser taraması fiyatları, kanser taraması ne kadar, kanser taraması ücretleri

27 Eylül 2014, 17:06:10; Kategori: Kanser.

, Kanser taraması ücreti www.osmanozbolat.com farkıyla sizlerle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz