“Çocuklarınıza aşkım, sevgilim demeyin”

0
43

Ankara’nın Kazan ilçesinde aileleri bilinçlendirmek adına Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından aile içi eğitim semineri verildi. Çocuklarla doğru iletişim, doğru davranış, şiddetin çocuklar üzerinde etkisi, çocuklara öz güven aşılama, çocukların kendini ifade etme şekilleri ve çocuklarda empati yeteneğini geliştirme yöntemleri gibi başlıklar altında verilen ve 2 saat süren seminerde psikolog Sibel Kayıhan,anne babalara çeşitli uyarılarda bulundu.

Psikolog Kayıhan ailelere “Çocuklarınıza asla aşkım, sevgilim demeyin çağrısında bulunarak şunları söyledi: “Çocuklarınıza koca bebek, süpermen, geri zekalı, sulu göz gibi ifadelerin geçtiği cümleler kurmak, gelişimde olumsuz etkiler yaratır. Sevilmediği kanısının oluşmasına yol açabilir, kendilik gelişiminde de olumsuz etkileri olabilir.”

Seminere katılan Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ise seminer sayesinde çocuklarla iletişim noktasında çok şey öğrendiğini ifade ederek “Ailelerin mutlu ve memnun olduklarını gördük. Bu seminer sayesinde ben de bir baba olarak çocuklarımızla ilişkiler noktasında doğru bildiğim ne kadar yanlışın olduğunu gördüm” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz