Torba Yasa Teşvikleri | Osman Özbolat

Torba Yasa Teşvikleri

27.03.2018 tarihinden Resmi Gazete'de yayımlanan 7103 sayılı Vergi Kanunları İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile birçok düzenleme yapıldı. Özellikle SGK Teşvikleri, İş-Kur Teşvikleri, İşsizlik Kanunu teşvikleri ile ilgili önemli düzenlemeler yer aldı. Torba Yasada bulunan teşvikleri sizin için toparladık. 

Torba Yasa İle Hangi Teşvik Düzenlemeri Sağlandı?

Bu kapsamda özellikle 2018 yılında istihdamı artırmak amacıyla imalat sektöründe az çalışanlı firmalara yönelik prim ve ücret teşviki geldi.

2018-2020 yılları arasında 2017 yılı baz alınarak ilave istihdam yapılan işyerlerine ise sigortalı ve işveren hissesini karşılayacak teşvik yer aldı.

Bu teşvik kapsamındaki çalışanların gelir vergisinin tahakkuk eden vergiden terkin edilmesi sağlandı.

En önemlisi ise cari ayda hak ettikleri halde teşviklerden faydalanamayan işverenler için bir defaya mahsus geriye yönelik teşviklerden yararlanma hakkı sağlandı.

Bu düzenlemeleri özet olarak ekteki dosyadan okuyabilir, faydalanabilirsiniz.

İNS DANIŞMANLIK TORBA YASA TEŞVİKLERİ 

Bir önceki yazımız olan İlave İstihdam Prim Teşvikinde Değişiklik başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazar: Osman Özbolat

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı ile ilgili her türlü sorularınızı ve danışmanlık taleplerinizi İLETİŞİM bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Şirketinize ait ücretsiz teşvik analizi yaptırmak ve Sgk ve İş-Kur teşviklerinden etkin bir şekilde yararlanmak için de www.insdanismanlik.com adresimizi ziyaret edebilir uzmanlarımızdan görüş ve öneri alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar