İnşaat işçisi merdiven boşluğunda ölü bulundu

RADİKAL – Muzaffer Şencan, çalıştığı inşaata gitmek için sabah Merkez Mahallesi, Çıkmaz Sokak’taki evinden çıktı. Şencan, öğleden sonra oturduğu binanın merdiven boşluğunda komşuları tarafından yerde hareketsiz yatarken bulundu.

Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Şencan’ın öldüğü belirlendi. Savcının, polis ile birlikte yaptığı incelemede Şencan’ın vücudundan yara izine rastlanmadı. 1 yıl önce kalp ameliyatı geçirdiği öğrenilen Şencan’ın cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Muzaffer Şencan’ın oğlu Murat Şencan, babasının kalp rahatsızlığı nedeniyle bir süre inşaatlarda çalışmadığını belirterek, “Uzun süredir istirahat ediyordu. İnşaatlarda çalışmaması gerektiğini defalarca söyledik. O gün çalışmak için evden ayrılmış, komşularımız da apartmanın merdiven boşluğunda bulmuşlar. Çok üzüntülüyüz” dedi. (dha/Şafak NEGÜZEL)

Radikal
Çalışma hayatına ilişkin iş hukuku ve sosyal güvenlik haberlerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yabancı uyruklu isteğe bağlı sigortalı olabilir mi? başlıklı makalemizde emeklilik, isteğe bağlı sigorta ve Kıdem Tazminatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Osman Özbolat

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı ile ilgili her türlü sorularınızı ve danışmanlık taleplerinizi İLETİŞİM bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Şirketinize ait ücretsiz teşvik analizi yaptırmak ve Sgk ve İş-Kur teşviklerinden etkin bir şekilde yararlanmak için de www.insdanismanlik.com adresimizi ziyaret edebilir uzmanlarımızdan görüş ve öneri alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar