Yine Tedbirsizlik Yine İşçi Ölümü!

Yozgat’ta Nisan ayında boşaltılarak onarıma alınan Kültür ve Turizm Müdürlüğü hizmet binasının onarım inşaatında Necmettin Şahap (25) adlı işçi, sabah arkadaşlarıyla birlikte çalışmaya başladı.

Bina inşaatının, bölgeye elektrik enerjisi tevzi eden trafonun bulunduğu kesiminde çalışan işçi, yerden yukarı uzatılan metal inşaat malzemesini binaya aktarmaya başladı.

Bu sırada metal profilin 31 bin voltluk enerji nakil hattına takılması sonucu akıma kapılan işçi Şahap, binanın terasına düştü.

Arkadaşlarının haber vermesi sonucunda olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaklaşık bir saat kalp masajı yaptığı işçi Necmettin Şahap, kurtarılamayarak can verdi.

Olayın, inşaatın teras bölümünde yaşanması nedeniyle işçinin bulunduğu bölüme ulaşım güçlükle yapıldı.

Sağlık ekipleri ve polisler, tahta merdiven yardımıyla elektrik akımına kapılan işçinin bulunduğu yere ulaşabildi.

Arkadaşlarının hayatını kaybettiğini öğrenen diğer işçiler sinir krizi geçirdi.

DHA’NIN, ‘KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ İNŞAATINDA BARET YERİNE ŞAPKA’ HABERİ

Doğan Haber Ajansı (DHA) tarafından 23 Eylül 2014 tarihinde ‘Kültür Müdürlüğü İnşaatında Baret Yerine Şapka’ başlığı altında haber servisi yapılmıştı.

DHA’nın olası kaza konusunda uyarıcı habeine rağmen gerekli önlem alınmadığı belirtildi.

Önlen alınmadan devam edilen çalışmalar sonunda bir işçinin elektrik akımına kapılarak olay yerinde can vermesi, mesai arkadaşlarını büyük üzüntüye sevketti.

İnşaatın şantiyesinde kalan Şanlıurfa doğumlu olan talihsiz işçinin cesedi, Yozgat Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

DHA

Bir önceki yazımız olan İşverene Haber Vermeden İşten Çıkabilir miyim? başlıklı makalemizde Geçici görevlendirme, grev sırasında çalıştırma ve habersiz işten ayrılma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Osman Özbolat

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı ile ilgili her türlü sorularınızı ve danışmanlık taleplerinizi İLETİŞİM bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Şirketinize ait ücretsiz teşvik analizi yaptırmak ve Sgk ve İş-Kur teşviklerinden etkin bir şekilde yararlanmak için de www.insdanismanlik.com adresimizi ziyaret edebilir uzmanlarımızdan görüş ve öneri alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar