İşsizlikte ürkütücü sayı: 585 bin kişi umudunu kesti

RADİKAL – İşsizlik oranı hızla artıyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Ağustos ayı verilerine göre, işsizlik oranı yüzde 10,1’e yükseldi. Mevsim etkilerinden arındırılmış oran ise yüzde 10,4’e çıktı. Dolayısıyla vatandaşın durumu gerçekten alarm veriyor. İşsiz sayısı ise sayısı 2 milyon 944 bin kişi.

Ama işsizlik verisinde asıl çarpıcı ve ürkütücü olan rakam ise 585 bin kişi… Bu, artık iş bulma ümidini tamamen kaybedenleri gösteriyor. Yani Türkiye’de şu anda 585 bin kişi herhangi bir iş bulabileceğini artık düşünmüyor ve iş aramaktan vazgeçmiş durumda.

İşsizlikte ürkütücü sayı: 585 bin kişi umudunu kesti hakkında bilgiler www.osmanozbolat.com farkıyla sizlerle.

Bir önceki yazımız olan SGK idari para cezalarında af nasıl uygulanacak? başlıklı makalemizde para cezaları ve SGK hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Osman Özbolat

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı ile ilgili her türlü sorularınızı ve danışmanlık taleplerinizi İLETİŞİM bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Şirketinize ait ücretsiz teşvik analizi yaptırmak ve Sgk ve İş-Kur teşviklerinden etkin bir şekilde yararlanmak için de www.insdanismanlik.com adresimizi ziyaret edebilir uzmanlarımızdan görüş ve öneri alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar