Akademik zam yürürlüğe girdi

Akademik zam kanunu, 14 Kasım 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı.

Kanunla yükseköğretimde çalışan akademik personelin (profesör, doçent, yardımcı doçent, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici, eğitim öğretim planlamacısı) maaş unsurlarına, yüksek öğrenim tazminatı ve akademik teşvik ödeneği adı altında iki yeni maaş kalemi eklenmektedir. Bu konudaki detaylı haberimiz için tıklayınız.

Tasarı Meclise sunulduktan sonra, 2914’e tabi uzmanlar ile TSK’da görevli öğretim elemanları da tasarıya eklenmiştir.

Diğer taraftan, Kanunun yürürlük maddesi gereğince, yükseköğrenim tazminatı adlı zam, 15 Aralık’tan itibaren maaşlara yansıyacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kanunun, 14 Kasım 2014 tarihli Resmi Gazetedeki hali için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan SGK idari para cezalarında af nasıl uygulanacak? başlıklı makalemizde para cezaları ve SGK hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Osman Özbolat

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı ile ilgili her türlü sorularınızı ve danışmanlık taleplerinizi İLETİŞİM bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Şirketinize ait ücretsiz teşvik analizi yaptırmak ve Sgk ve İş-Kur teşviklerinden etkin bir şekilde yararlanmak için de www.insdanismanlik.com adresimizi ziyaret edebilir uzmanlarımızdan görüş ve öneri alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar