Paralarını alamayan işçiler inşaat çatısında eylem yaptı

RADİKAL – Gaziantep’te, 6 aydır para alamadığını öne süren bir grup işçi çalıştıkları site inşaatının çatısına çıkarak eylem yaptı.

Güzelvadi Mahallesi’nde yapımı süren site inşaatında çalışan işçiler ve elektrik işini yapan taşeron firmaların yetkilileri, ihaleyi alan firmanın kendilerine paralarını ödemediğini belirterek eylem yaptı. İlk olarak kapısını zincirle kapattıkları inşaat alanında ateş yakan 20 kadar işçi, daha sonra inşaatın çatısına çıkarak eylem yaptı ve aşağı inşaat malzemeleri attı.

İnşaatın elektrik işini yapan taşeron firma sahibi Abdülselam Cengiz, 6 aydır işçilere ödeme yapamadığını ve karşılarında muhatap bulamadıklarını vurgulayarak, “Bizi oyalıyorlar, kimse de bize kulak vermiyor. Bu inşaat başladığında 400 işçi çalışıyordu, ödeme yapılamadığı için 250 işçi işten çıkarıldı. Buradaki işçiler evlerine para götüremiyor, bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz” dedi. 

İnşaat işçileri ise 6 aydır para almadan çalıştıklarını ve sürekli oyalandıklarını ifade edip, paralarını alana kadar eylemlerini sürdüreceklerini kaydetti. (dha/Mehmet BULUT)

Paralarını alamayan işçiler inşaat çatısında eylem yaptı hakkında bilgiler www.osmanozbolat.com farkıyla sizlerle.

Bir önceki yazımız olan SGK idari para cezalarında af nasıl uygulanacak? başlıklı makalemizde para cezaları ve SGK hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Osman Özbolat

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı ile ilgili her türlü sorularınızı ve danışmanlık taleplerinizi İLETİŞİM bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Şirketinize ait ücretsiz teşvik analizi yaptırmak ve Sgk ve İş-Kur teşviklerinden etkin bir şekilde yararlanmak için de www.insdanismanlik.com adresimizi ziyaret edebilir uzmanlarımızdan görüş ve öneri alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar