Kılıçdaroğlu Suriyelilerle işsizlerin sayısını kıyasladı

kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Eskişehir Bölge Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’de Suriyeli mültecilerin konumunu eleştirdi.

Suriye’de ‘Allah, Allah’ diye birbirine saldıran iki tarafın bulunduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, iki Müslüman tarafın birbirini öldürdüğünü ‘birilerinin’ ise ellerini ovuşturduğunu anlattı.

CHP Lideri, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu tabloyu kabul edemeyeceğini ifade ederek Türkiye’de 2 milyon Suriyeli mültecinin olduğunu ifade etti.

Partililere, Suriyeli mültecilerin Türkiye’ye yük olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu bunu, hükümet cephesinden yapılan bir açıklamaya dayandırdı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:


“Çalışma Bakanı açıklama yaptı, ‘Onlara çalışmak için belge, ruhsat vereceğiz. İzin vereceğiz’. Türkiye’de 3 milyon çocuğumuz işsiz. Onlara iş bulmuyorsunuz. Suriyelilere diyorsunuz ki ‘sana iş bulacağız’. O zaman bu toplumun vicdanına seslenmek zorundayım. Önceliği kime vermeliyiz?. 2 milyon Suriyeli bu topraklara hangi gerekçeyle geldi? Hangi dış politika, 2 milyon Suriyeli’nin Türkiye’ye gelmesine yol açtı. Bir o kadar da Ürdün’de var. Büyük dramlar yaşandı. Sorumlusu kim? O nedenle söylüyorum Türkiye’nin yeni bir yönetime ihtiyacı var.”

Bir önceki yazımız olan İşverene Haber Vermeden İşten Çıkabilir miyim? başlıklı makalemizde Geçici görevlendirme, grev sırasında çalıştırma ve habersiz işten ayrılma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Osman Özbolat

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı ile ilgili her türlü sorularınızı ve danışmanlık taleplerinizi İLETİŞİM bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Şirketinize ait ücretsiz teşvik analizi yaptırmak ve Sgk ve İş-Kur teşviklerinden etkin bir şekilde yararlanmak için de www.insdanismanlik.com adresimizi ziyaret edebilir uzmanlarımızdan görüş ve öneri alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar