Elektrik akımına kapılan YEDAŞ işçisi öldü

Gün geçmiyor ki, iş kazaları durmak bilsin… Ordu’nun Perşembe ilçesinde elektrik akımına kapılan YEDAŞ işçisi hayatını kaybetti.Alınan bilgiye göre, Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş (YEDAŞ) ekipleri, Efirli Mahallesi Bakaçlı Sokak’ta bulunan bir direkte arıza ihbarı aldı.
Mahalleye giden işçilerden 32 yaşındaki Fahri Kontaş, arızanın olduğu demir direğe çıktı.Bir süre arızayı gidermeye çalışan Kontaş, elektrik akımına kapıldı. Direkte asılı kalan işçi, arkadaşları tarafından indirildi.Çağrılan 112 Acil Servis ekiplerinin yaklaşık bir saat kalp mesajı yaptığı Kontaş, tedaviye cevap vermedi.Hayatını kaybeden işçinin cenazesi, incelemenin ardından Ordu Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, mesai arkadaşlarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.AA

Bir önceki yazımız olan Yabancı uyruklu isteğe bağlı sigortalı olabilir mi? başlıklı makalemizde emeklilik, isteğe bağlı sigorta ve Kıdem Tazminatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Osman Özbolat

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı ile ilgili her türlü sorularınızı ve danışmanlık taleplerinizi İLETİŞİM bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Şirketinize ait ücretsiz teşvik analizi yaptırmak ve Sgk ve İş-Kur teşviklerinden etkin bir şekilde yararlanmak için de www.insdanismanlik.com adresimizi ziyaret edebilir uzmanlarımızdan görüş ve öneri alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar