Yine İş Kazası

İş kazaları dur durak bilmeden devam ediyor… Adana’nın Kozan ilçesinde baraj inşaatında çalışan işçileri taşıyan servis minibüsü takla attı. Kazada 3’ü ağır, 12 işçi yaralandı. Saimbeyli ilçesi Karakuyu Mahallesi’nde bulunan HES baraj inşaatında çalışan işçiler evlerine gitmek için Necmettin Özkan’ın (51) kullandığı 01 YJ 467 plakalı servis minibüsüne bindiler. Özkan kullandığı minibüsün Kozan Feke karayolu Horzum Yaylası civarında hakimiyetini kaybetti. Kontrolden çıkan minibüs, takla attı. Kazada minibüste bulunan, işçilerden Erdal Nişancı (34), Abdurrahman Karaca (42), Nafi Ökten (40), Ömer Fevzi Karakışla (49), Ferhat Kahraman (18), Adnan Kekillioğlu (52), Naif Kahraman (34), Tuncay Kahraman (23), Faruk Kahraman (38), Enver Ertuğrul (45) ve Abdulvahap Karaca (24) yaralandı. Kazanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans gönderildi. Hayati tehlikeleri bulunan işçilerden Abdurrahman Karaca, Abdulvahap Karaca ve Ömer Fevzi Karakışla Adana’daki hastanelere sevk edilirken, diğer yaralılar, Kozan Devlet hastanesinde tedaviye alındı. Çevrede güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri kaza ile ilgili soruşturma başlattı. DHA

Bir önceki yazımız olan SGK idari para cezalarında af nasıl uygulanacak? başlıklı makalemizde para cezaları ve SGK hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Osman Özbolat

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı ile ilgili her türlü sorularınızı ve danışmanlık taleplerinizi İLETİŞİM bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Şirketinize ait ücretsiz teşvik analizi yaptırmak ve Sgk ve İş-Kur teşviklerinden etkin bir şekilde yararlanmak için de www.insdanismanlik.com adresimizi ziyaret edebilir uzmanlarımızdan görüş ve öneri alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar