“Çocuklarınıza aşkım, sevgilim demeyin”

Ankara’nın Kazan ilçesinde aileleri bilinçlendirmek adına Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından aile içi eğitim semineri verildi. Çocuklarla doğru iletişim, doğru davranış, şiddetin çocuklar üzerinde etkisi, çocuklara öz güven aşılama, çocukların kendini ifade etme şekilleri ve çocuklarda empati yeteneğini geliştirme yöntemleri gibi başlıklar altında verilen ve 2 saat süren seminerde psikolog Sibel Kayıhan,anne babalara çeşitli uyarılarda bulundu.

Psikolog Kayıhan ailelere “Çocuklarınıza asla aşkım, sevgilim demeyin çağrısında bulunarak şunları söyledi: “Çocuklarınıza koca bebek, süpermen, geri zekalı, sulu göz gibi ifadelerin geçtiği cümleler kurmak, gelişimde olumsuz etkiler yaratır. Sevilmediği kanısının oluşmasına yol açabilir, kendilik gelişiminde de olumsuz etkileri olabilir.”

Seminere katılan Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ise seminer sayesinde çocuklarla iletişim noktasında çok şey öğrendiğini ifade ederek “Ailelerin mutlu ve memnun olduklarını gördük. Bu seminer sayesinde ben de bir baba olarak çocuklarımızla ilişkiler noktasında doğru bildiğim ne kadar yanlışın olduğunu gördüm” dedi.

Bir önceki yazımız olan SGK idari para cezalarında af nasıl uygulanacak? başlıklı makalemizde para cezaları ve SGK hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Osman Özbolat

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı ile ilgili her türlü sorularınızı ve danışmanlık taleplerinizi İLETİŞİM bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Şirketinize ait ücretsiz teşvik analizi yaptırmak ve Sgk ve İş-Kur teşviklerinden etkin bir şekilde yararlanmak için de www.insdanismanlik.com adresimizi ziyaret edebilir uzmanlarımızdan görüş ve öneri alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar