Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi’ni (Tarım ÜFE) açıkladı. Buna göre; Tarım ÜFE, 2014 yılı Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 0,18, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 7,92, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,57 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 10,48 artış gösterdi.
Aylık değişim; tarım ve avcılık ürünlerinde yüzde 0,48 artış olurken, ormancılık ürünlerinde yüzde 3,11 ve balıkçılıkta yüzde 8 azalış gerçekleşti. Bir önceki aya göre; tek yıllık bitkisel ürünlerde yüzde 2,54, canlı hayvanlar ve hayvansal ürünler ana grubunda yüzde 0,81 artış olurken, çok yıllık bitkisel ürünlerde ise yüzde 4,12 azalış gerçekleşti.Alt tarım gruplarından sebzeler bir önceki aya göre yüzde 6,69 arttı. Alt tarım gruplarından tahıllar, baklagiller ve yağlı tohumlarda yüzde 0,40 ve turunçgillerde yüzde 18,74 azalış olurken, yağlı meyveler grubunda ise yüzde 3,16 artış gerçekleşti. 

İSTANBUL

Bir önceki yazımız olan SGK idari para cezalarında af nasıl uygulanacak? başlıklı makalemizde para cezaları ve SGK hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Osman Özbolat

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı ile ilgili her türlü sorularınızı ve danışmanlık taleplerinizi İLETİŞİM bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Şirketinize ait ücretsiz teşvik analizi yaptırmak ve Sgk ve İş-Kur teşviklerinden etkin bir şekilde yararlanmak için de www.insdanismanlik.com adresimizi ziyaret edebilir uzmanlarımızdan görüş ve öneri alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar