İş sağlığı ve güvenliği soruları

temel_isguvenligiMerhaba Osman Bey;

1- Bu desteği Devlet ÇSGB tarafından direkt olarak İSG Firmalarına mı yoksa işverene mi ödeyecek?

2- Ödemeler 3 aylık periyodlar halinde yapılacakmış, doğru mudur?

3- İSG Firması ör. bir berber işletmesini her ay mı kontrol edip rapor düzenleyecek yoksa farklı zaman dilimlerinde 1 veya 1den fazla olmak şeklinde mi bu işletmelere eğitim verilecek?

4- İşletme sahibinin maddi bir harcaması olacak mı bu hizmet için?

5- İSG Firmasının aylık bir kotası var mı ör. 500 işletme veya 2.000 çalışan gibi?

Teşekkürler. Özdemir M.

————————-

1- Teşvik işverenlere ödenmektedir.

2- Ödemeler 3 aylık periyotlar halinde yapılmaktadır.

3- İSG firması işyerinin niteliğine göre her ay belirli süre hizmet verilen işyerinde işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve yardımcı sağlık personeli görevlendirecektir.

4- İşletme sahibi İSG firmaları tarafından istenilen ücreti ödeyecektir. Standart bir ücret belirlenmediğinden makul bir firma ile anlaşacaktır.

5- Her iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve yardımcı sağlık personelinin aylık çalışma saatleri belli olduğundan, yeterli sayıda bu kişiler istihdam etmek kaydıyla aylık kota bulunmamaktadır..

Bir önceki yazımız olan 2014 yılı isteğe bağlı sigortalıların ödeyecekleri prim tutarları başlıklı makalemizde 2014 yılı isteğe bağlı sigorta primi ve isteğe bağlı sigorta ödemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Osman Özbolat

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı ile ilgili her türlü sorularınızı ve danışmanlık taleplerinizi İLETİŞİM bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Şirketinize ait ücretsiz teşvik analizi yaptırmak ve Sgk ve İş-Kur teşviklerinden etkin bir şekilde yararlanmak için de www.insdanismanlik.com adresimizi ziyaret edebilir uzmanlarımızdan görüş ve öneri alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar