İkale Sözleşmesi Örneği

deneme süreli iş sözleşmesiİş ilişkisi içinde tarafların anlaşması (ikale sözleşmesi) ile iş sözleşmesinin sona erdirme durumları mevcuttur. Bu sözleşme durumunda işçi ve işveren anlaşarak karşılıklı olarak hak ve yükümlülüklerinin, birbirlerine olan borçlarının olmadığı yönünde anlaşmaları söz konusudur.

Dolayısıyla bu sözleşme işçilerin aleyhine olan, kibarca işten kovmalarda veya işten çıkarmalarda hiçbir tazminat dahi ödemek istenmeyen kişilere yaptırılan sözleşmedir. 

Aleyhe bir durum teşkil etmedği sürece problem olmayan ancak aaleyhe bir durumda imzalanmasını tavsiye etmediğimiz İkale Sözleşmesi Örneği için TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan SGK’dan Kurum ve Kuruluşlara Uyarı başlıklı makalemizde meslek ücretleri, SGK ve ücret tespiti hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Osman Özbolat

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı ile ilgili her türlü sorularınızı ve danışmanlık taleplerinizi İLETİŞİM bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Şirketinize ait ücretsiz teşvik analizi yaptırmak ve Sgk ve İş-Kur teşviklerinden etkin bir şekilde yararlanmak için de www.insdanismanlik.com adresimizi ziyaret edebilir uzmanlarımızdan görüş ve öneri alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar