Geriye dönük sigortasız zamanlar borçlanılabilir mi?

 

 

Soru: Merhabalar Osman Bey size bir soru sormak istiyorum. Ben öğretmenim nişanlımın yanına eş durumundan gitmek istiyorum ve bunun şartı da son 2 yıl içinde 360 gün sigortalı olmak nişanlımın 3 aydır sigortası yatıyor. Nişanlımın 2011 de sigortası var geriye dönük 3 ya da 4 ay sigorta yatırabilir miyiz? C. S. D

Cevap: Merhaba  5510 sayılı Kanuna göre borçlanma süreleri 41. Madde de belirtilmiş olup, geriye dönük belirttiğiniz şekilde borçlanma durumunuz maalesef söz konusu değildir.

 

Bir önceki yazımız olan Tüp bebek tedavisinden yararlanma şartları başlıklı makalemizde tüp bebek tedaivisinden yararlanma şartları, tüp bebek tedavi masrafı ve tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar: Osman Özbolat

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Mevzuatı ile ilgili her türlü sorularınızı ve danışmanlık taleplerinizi İLETİŞİM bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Şirketinize ait ücretsiz teşvik analizi yaptırmak ve Sgk ve İş-Kur teşviklerinden etkin bir şekilde yararlanmak için de www.insdanismanlik.com adresimizi ziyaret edebilir uzmanlarımızdan görüş ve öneri alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar